tile-glue

استفاده از چسب کاشی و سرامیک در ساخت و ساز ساختمانی

✅ برای تهیه چسب کاشی و سرامیک و محصولات مشابه به سایت اخوان الهی مراجعه کنید.

همان طور که می‌دانیم در کمتر خانه‌ای می‌توان امروزه نقش کاشی و سرامیک را در صنعت ساخت و ساز ساختمانی به عینه کتمان کنیم. چرا که تقریبا در تمامی ساختمان‌های امروزی از کاشی و سرامیک استفاده به عمل می‌آورند. اما در هنگام نصب کاشی و سرامیک باید این نکته را در نظر داشت که با توجه به این مسئله که بایستی طوری کاشی و سرامیک‌ها را در قسمت‌های مختلف منازل مسکونی نصب کرد که احتمال افتادگی و شکستگی آن‌ها به صفر برسد؛ باید در این راستا از ابزارآلاتی استفاده نمود که به محکم کاری کاشی و سرامیک‌های نصب شده شما کمک شایان توجهی کنند. استفاده از دوغاب یا همان ترکیبی از شن و ماسه و سیمان از گذشته تا حتی امروز رایج بوده است و ما شاهد به کارگیری این روش به منظور محکم سازی نصب کاشی و سرامیک‌ها بوده ایم. هر چند که استفاده از دوغاب امروزه هم رایج می‌باشد و هنوز هم منسوخ نشده است. اما پیشرفت‌هایی که امروزه در زمینه‌های مختلف سر بر می‌آورند؛ در زمینه صنعت ساخت و ساز ساختمانی نیز نمود یافته‌اند. به گونه‌ای که امروزه به جای استفاده از دوغاب می‌توان از چسب کاشی و سرامیک پودری و چسب سرامیک پودری بهره مند شد. حال چه تفاوتی میان استفاده از چسب کاشی وسرامیک پودری با استفاده از دوغاب و روش‌های سنتی وجود دارد؟ مزیت‌ها و کاربرد استفاده از این چسب‌ها چیست؟ و نیز سوالاتی از این دست را در ادامه مطلب خواهیم خواند.

استفاده از کاشی و سرامیک در ساخت و ساز ساختمانی

چسب کاشی پودری چیست و چه کاربردی دارد

همان طور که گفته شد امروزه استفاده از چسب کاشی پودری رواج گسترده‌ای به خود یافته است و طیف وسیعی از مردم را مجاب به استفاده از چسب کاشی  وسرامیک پودری با چسب سرامیک پودری به جای استفاده از شن و ماسه و سیمان با همان دوغاب کرده است. کاربرد استفاده از چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری دقیقا همان کاربرد دوغاب می‌باشد ولی با مزایای بیشتری که بعدا در خصوص آن به طور مفصل بحث خواهیم کرد.

به طور کلی می توان اذعان داشت که چسب کاشی پودری به عنوان یک محصول جدیدی است که امروزه به منظور چسباندن کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به عنوان یک ماده بسیار مستحکم به جهت چسباندن کاشی و سرامیک‌ها در ساخت و ساز ساختمان‌ها بتوان از آن‌ها به خوبی استفاده نمود. ویژگی قابل توجهی که این گونه از چسب‌ها دارند؛ ذکر این مسئله است که با استفاده از آن‌ها می توان عملیات نصب کاشی و سرامیک را با سرعت و سهولت بیشتری همراه ساخت. ضمن اینکه درجه سختی و استحکام چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری به مراتب از شکل سنتی آن‌ها بالاتر می‌باشد.

در کنار تمامی این مسائل امنیتی می‌توان به زیبایی کار با چسب کاشی پودری نیز اشاره کرد که حس زیبایی بیشتری به منزل مسکونی شما می‌بخشد. تمامی این مسائل در کنار همدیگر باعث شده‌اند تا استفاده از چسب کاشی پودری و سرامیک پودری روز به روز بیشتر مورد استقبال کارکنان ساختمان‌ها قرار گیرد تا به جای استفاده از دوغاب به این روش جدید متمسک شوند.

چسب کاشی پودری

مزایای استفاده از چسب کاشی پودری

استفاده از چسب کاشی پودری و سرامیک پودری مزایای بسیار زیادی در بر دارد که از جمله عمده‌ترین مزایای استفاده از این نوع از چسب‌ها در ساخت و ساز ساختمانی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت

سهولت در اجرای کار

با استفاده از چسب کاشی و سرامیک پودری و سرامیک پودری روند کاری شما با سرعت و سهولت بیشتری همراه خواهد شد. به این صورت که شما برای اجرای این فرآیند دیگر نیازی به زحمت زیادی ندارید و تنها با استفاده از چسب کاشی پودری برای کاشی‌های منزل خویش و با استفاده از چسب سرامیک پودری برای سرامیک‌های خود می‌توانید به راحتی کاشی و سرامیک‌های منزل خویش را نصب کرده و وجود آن‌ها بهره لازم را ببرید.

قدرت چسبندگی بسیار بالا

با استفاده از چسب کاشی پودری و سرامیک پودری دیگر نباید نگران افتادن و خوب نچسبیدن کاشی و سرامیک‌ها به مکان مورد نظر در منزل خویش باشید؛ بلکه قدرت چسبندگی آن‌ها به قدری بالاست که شما می‌توانید با استفاده از این نوع از چسب‌ها با فراغ بال و بدون هیچ گونه استرس و نگرانی کاشی و سرامیک‌ها را نصب کنید و خیال خود را از افتادگی و شکستگی آن‌ها آسوده خاطر نمایید.

مقرون به صرفه بودن

با استفاده از چسب کاشی سرامیک پودری و سرامیک پودری می‌توانید در کاهش هزینه‌های بکارگیری به منظور نصب کاشی و سرامیک در منزل مسکونی خویش کمک شایان توجهی کرده باشید. به این صورت که استفاده از دوغاب در پشت کاشی‌های بکارگرفته شده در منزل مسکونی شما ممکن بود برای شما هزینه‌های زیادی را در بر داشته باشد. این در حالی است که شما با استفاده و بهره مندی از چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری می‌توانید ضمن بهره مندی از مزایای منحصر به فرد این محصول در کاهش هزینه‌های متحمل شده نسبت به استفاده از دوغاب و روش‌های قدیمی هم گام مثمر به ثمری بردارید.

افزایش مقاومت بالا در برابر رطوبت

چسب کاشی و سرامیک پودری و چسب سرامیک پودری در برابر نم و رطوبت مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند تا خیال شما را در خصوص استفاده از این محصول کاملا راحت و آسوده خاطر نمایند.

مقاومت در برابر خشکی و تغییرات احتمالی دما

علاوه بر مقاومت بالای چسب کاشی پودری در برابر نم و رطوبت استفاده از این محصول فوق العاده در برابر تغییرات احتمالی دمای هوا و خشکی نیز بسیار مثمر به ثمر واقع افتاده است. چرا که چسب کاشی وسرامیک پودری در برابر تغییرات دما از خود مقاومت بسیار بالایی به نمایش می‌گذارد.

رنگ بندی های متفاوت

چسب کاشی پودری را شما می‌توانید در رنگ بندی‌های متفاوتی خریداری و مورد استفاده قرار دهید. چرا که امکان تولید آن‌ها در قالب رنگ بندی‌های متفاوت وجود داشته تا شما به دلخواه خود رنگ بندی خود را انتخاب کرده و آن‌ها را در منزل مسکونی خویش مورد استفاده قرار دهید.

استحکام بالا

چسب کاشی پودری و سرامیک پودری استحکام بالایی دارند. به طوری که آن‌ها در برابر هر گونه لرزش و لغزشی از خود مقاومت بسیار بالایی به عمل می‌آورند و به راحتی در معرض شکستگی و ترک خوردگی واقع نمی‌افتند. بنابراین در صورتی که پس از یک مدتی نگران شکستگی و کاهش مقاومت کاشی و سرامیک‌های نصب شده خویش هستید؛ می توانید با استفاده از چسب کاشی پودری و سرامیک پودری به این نگرانی خویش دامن زده و با خیالی راحت و آسوده خاطر به استفاده از چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری روی آورید.

سرعت در اجرای کار

با استفاده از چسب کاشی سرامیک پودری و سرامیک پودری می‌توانید با سرعت عمل بالاتری روند چسباندن کاشی و سرامیک‌ها را به محل مورد نظر خویش صورت بخشید. به این صورت که برای اجرای این فرآیند معمولا از یک ماله از ترکیب چسب کاشی پودری روی محل مورد نظر استفاده می‌کنند و با سرعت عمل بالایی در هر مرتبه یک متر مربع را به این نوع از چسب‌ها آغشته می کنند تا کاشی و سرامیک‌ها را بتوان روی آن‌ها چسباند.

تنوع در اجرای کار

شما می‌توانید با استفاده از چسب کاشی پودری از تنوع در اجرای این محصول نیز بهره مند شوید. به این صورت که می‌توانید چسب کاشی پودری را به منظور نصب موزاییک، گرانیت‌های بزرگ، انواع پوشش‌ها روی سطوح سیمانی و بتنی و سنگی و… مورد استفاده قرار دهید و از مزایای نصب هر یک از آن‌ها با بهره مندی از چسب کاشی پودری لذت ببرید.

نیاز نداشتن به سایر مصالح دیگر

استفاده از چسب کاشی پودری برخلاف استفاده از دوغاب نیاز به هیچ ماده افزودنی دیگری به منظور چسبیدن کاشی و سرامیک‌ها ندارد. به این صورت که شما می‌توانید بدون مخلوط کردن هیچ مصالح دیگری به ترکیب چسب کاشی سرامیک پودری، این نوع چسب را به کاشی و سرامیک‌های منزل مسکونی خویش چسبانده و از استحکام، دوام و ماندگاری بی‌نظیر آن‌ها به خوبی بهره مند شوید.

مقایسه چسب کاشی پودری

مقایسه چسب کاشی پودری با سایر چسب های کاشی سرامیک

همان طور که در بالا به آن اشاره شد؛ چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی را برای شما در بر داشته باشد که به مهمترین آن‌ها اشاره شد. اما در این بخش برآنیم تا به مقایسه چسب کاشی پودری با سایر چسب‌های کاشی سرامیک و کاربرد هر یک از آن‌ها بپردازیم تا در صورتی که قصد خرید چسب کاشی برای چسباندن کاشی و سرامیک‌های منزل مسکونی خویش دارید و در عین حال مردد هستید که از چه نوع چسبی در این راستا بهره بگیرید؛ بتوانید با ذکر توضیحات و راهنمایی‌هایی که در ادامه می‌آید؛ تصمیم بهتری برای خرید خود بگیرید و در پایان میزان بالای رضایت خود را ابراز کنید. به طور کلی مهم‌ترین تفاوت هایی که میان چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری با سایر چسب‌های کاشی سرامیک دارند؛ می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

تفاوت در سرعت و قیمت

همان طور که در بحث مزایای استفاده از چسب کاشی پودری مرور کردیم؛ استفاده از این نوع از چسب‌های ضمن اینکه سرعت کار را به مراتب چندین برابر بالاتر می‌برند؛ بسیار مقرون به صرفه هم می‌باشند. این در حالی می‌باشد که استفاده از سایر چسب‌های کاشی سرامیک که به منظور چسباندن کاشی و سرامیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ ضمن اینکه وقت و انرژی شما را می‌گیرند؛ برای شما گران قیمت تر هم تمام می‌شود.

تفاوت در قدرت چسبندگی

قدرت چسبندگی چسب کاشی پودری به عنوان یکی از مهم‌ترین دلائل خرید این نوع از چسب‌ها به مراتب خیلی بالاتر از سایر چسب‌های کاشی سرامیک می‌باشد که پیشتر مورد استفاده واقع می‌شده‌اند. به همین منظور است که امروزه استفاده از چسب کاشی پودری رواج گسترده‌تری به خود گرفته است.

تفاوت در نفوذ پذیری

با توجه به این مسئله که استفاده از چسب کاشی پودری در برابر شرایط جوی مختلف و به ویژه نم و رطوبت بسیار عقلانی تر به نظر می‌رسد؛ امروزه استفاده از چسب کاشی پودری به علت همین نفوذناپذیری در برابر آب و انواع رطوبت بسیار رایج شده است. سایر چسب‌های کاشی سرامیک از این مزیت محروم گشته‌اند و همین امر سبب شده است تا به محض نفوذ آب و رطوبت در دل کاشی و سرامیک‌ها خیلی زود عمر مفید آن‌ها رو به کاهش رود و آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد شود. بنابراین می‌توانید از قدرت نفوذ ناپذیری چسب کاشی سرامیک به خوبی استفاده نمایید.

تفاوت در ترک خوردگی و کَنده شدن کاشی و سرامیک

از دیگر تفاوت‌هایی که میان استفاده از چسب کاشی پودری با سایر چسب‌های کاشی سرامیک می‌توان از آن یاد کرد؛ ذکر این مسئله است که چسب کاشی پودری یا چسب سرامیک پودری در برابر ترک خوردگی و کَنده شدن از خود مقاومت بسیار بیشتری نشان می‌دهد و همین مسئله سبب شده است تا استفاده از سایر چسب‌های کاشی سرامیک کمتر مورد توجه قرار گیرند تا از ضررهای احتمالی افتادن و شکستن کاشی سرامیک‌های منازل مسکونی جلوگیری به عمل آورده شود.

 

سخن آخر

در آخر باری دیگر جای دارد که تأکید به استفاده از چسب کاشی پودری نماییم. چرا که استفاده از این نوع از چسب‌ها امروزه رواج گسترده‌ای به خود دیده است. علت رایج شدن چسب کاشی پودری و چسب سرامیک پودری به طور کلی چسب پودری همین مزیت‌هایی است که بخشی از آن‌ها را خواندیم. بنابراین در صورتی که می خواهید از استحکام و ماندگاری کاشی سرامیک‌های منزل مسکونی خویش اطمینان حاصل نمایید؛ می‌توانید مِن بعد استفاده از چسب کاشی پودری را در رأس کار خویش قرار داده و آن‌ها را به عنوان جایگزینی بی بدیل برای روش‌های سنتی مورد استفاده قرار دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه