استفاده-از-گونی-کنفی-جهت-استفاده-های-زیادی-همچنان-رایج-است.

همه چیز درباره گونی کنفی

امروزه استفاده از گونی کنفی جهت استفاده های زیادی همچنان رایج است. اگر بخواهیم درباره قدمت استفاده از پارچه کنفی صحبت کنیم، می توان گفت استفاده از این پارچه به حدود ۸ هزار سال پیش باز می گردد. دلیلی که انسان ها از قدیم الایام تا به کنون از پارچه های کنفی در مصارف گوناگون به عنوان نمونه برای حمل و نقل استفاده می کنند، استحکام بالا و دوام آن است.
از طرفی این نوع گونی یا پارچه کنفی خاصیت جذب نیز دارد. گونی کنفی از الیاف طبیعی تولید می شود که این خود نیز می‌تواند یک دلیل مهم در استفاده از این محصول، محسوب شود. در گونی کنفی خاصیت تبادل جریان هوا وجود دارد که می تواند دلیل عمده ی استفاده انسان از آن به حساب می آید. به دلیل اینکه گونی کنفی فشار کالای داخل گونی را تحمل می کند، تا حدود زیادی در حمل و نقل از آن استفاده می‌شود.
گونی کنفی از نخ کنف، تولید می شود که یک نوع گیاه است که در برخی کشورهای جهان رشد می کند و نخ کنف از آن به دست می آید. نخ گنف از گیاه کنف که یک گیاه بسیار بلند و دارای ساقه ی بلند و نرم است تولید می شود. این نخ به صورت محکم و با استحکام از این گیاه به دست می آید و برای تولید گونی کنفی و گونی چتایی استفاده می شود. انواع گونی اصولا با مقاومت بالا طراحی می شوند زیرا، گونی کنفی برای حمل برخی از محصولات و کالا ها از آن استفاده می شوند.
این مقاومت بالا در مواد اولیه استفاده شده در تولید گونی، باعث شده است که بتوان برای جابجایی و حمل کالا از آن استفاده کرد. گونی کنفی از لحاظ کیفیتی در درجه های متفاوتی برخوردار است. جالب توجه این است که گونی کنفی و یا کیسه های ساخته شده از کنف کاملا گیاهی و زیستی هستند و در نتیجه با محیط زیست بسیار سازگار است.
می توان گفت ارزان ترین الیاف گیاهی، کنف است که کاربردهای بسیار زیادی دارد. گونی کنفی در ابعاد مناسب و متفات برای کاربردهای گوناگون به کار می روند. تولید کیسه های کنفی در چند مرحله ی اصلی و اساسی تولید می شود و این محصولات به بازار عرضه می شود، که این مراحل عبارتند از:
مراحل ریسندگی، بافندگی، چاپ، برش، دوخت و بسته بندی است. فروشگاه اخوان الهی این محصول را با کیفیت بالا به بازار عرضه می کند که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت شرکت مذکور مراجعه نمایید.

گونی-کنفی-انواع-متفاوتی-دارد-که-نوع-درجه-دوم-آن-دارای-بافت-درشت-و-تراکم-متوسط-است

 

گونی کنفی چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که اشاره شد، گونی کنفی از کنف تولید می شود و بر حسب ارزان بودن در بین تمام الیاف های گیاهی از آن استفاده می شود.
گونی کنفی کاربردهای بسیار زیادی در ساختمان سازی، راه سازی، تزیینات، قیر گونی و غیره دارد. در قیر گونی، باید از گونی های مرغوب استفاده کرد. در گونی های مورد استفاده در قیر گونی، گونی کنفی باید یکدست و بدون پارگی باشد، از طرف دیگر در بافت پارچه باید هیچگونه گره ای وجود نداشته باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
هر اندازه که کیفیت گونی کنفی بالا و دوام و استحکام بالاتری را دارا باشد، عمر قیرگونی نیز بالاتر خواهد بود. از طرفی هرچقدر که کیفیت گونی مورد استفاده در قیر گونی افزایش پیدا کند، تعداد گونی های که در قیرگونی استفاده می شود، کمتر خواهد بود علاوه بر این کیفیت قیرگونی نیز بالاتر خواهد رفت.

قیر گونی با گونی کنفی

در حمل و نقل و جابجایی مواد و محصولات متفاوت می توان از گونی های کنفی بهره برد. خاصیت فوق العاده ای که این گونی ها دارند این است که رطوبت مواد داخل گونی را می تواند جذب کند، به همین دلیل می تواند برای جابجایی موادی که دارای رطوبت درونی هستند مناسب به نظر بیاید. یکی دیگر از استفاده های گونی کنفی امروزه در استفاده از تزیینات و دکوراسیون ها می باشد که می تواند با هنرمندی جلوه های زیبایی را متناسب با مراسم مورد نظر شما خلق کند این محصول تا حدودی می تواند یک جلوه نوستالژیک را به دکوراسیون های شما بدهد.
شما می توانید با دوخت های متنوع در پارچه های کنفی در مکان های متفاوت متناسب با مراسم مورد نظر طرح های بسیار زیادی را ایجاد کنید.
در قسمت های نظامی از این گونی های کنفی می‌توان به عنوان سنگر نیز استفاده کرد که در داخل این گونه ها شن و ماسه ریخته می شود و به عنوان سنگر در خط مقدم جبهه ها از آن استفاده می شود که نقش بسیار مهمی را در حفظ جان افراد و همچنین نگهداری از تسلیحات دارد در زمان جنگ نیز با استفاده از این گونه های علفی که با شن و ماسه پر شده اند می توانند انبار مهمات و پناهگاهی برای افراد و سربازان ایجاد کرد از طرفی از پارچه کنفی در قسمتهای نظامی برای استتار نظامیان به کار می رود که این خود یک محافظ مناسب به حساب می‌آید، شباهت رنگ آن با خاک می تواند دلیل این موضوع باشد.

 

گونی کنفی2

تفاوت گونی کنفی درجه 2 و درجه 3

گونی های کنفی، انواع متفاوتی دارند که در قسمت های مختلف به کار می روند.
از مهمترین ویژگی‌های گونی کنفی می‌توان به ویژگی ها ضد الکتریسیته بودن آن و عایق بودن آن اشاره نمود ضد الکتریسیته بودن گونی کنفی به این دلیل است که دارای رسانایی حرارتی بسیار کمی می باشد چگونه یک نفر را با توجه به ریز بودن یا درست بودن سوراخ های گونی و تراکم بافت آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می کنند که از از انواع آن می توان به گونی درجه یک، گونی کنفی درجه 2 و گونی کنفی درجه ۳ نام برد، هرکدام از این گونی ها کاربرد ویژه خود را دارند و مسلمان می توان از آنها به جای یکدیگر استفاده کرد، چون کارایی آن ها از دست می رود.
همانطور که اشاره شد گونی کنفی انواعی دارد که از آن نوع گونی کنفی درجه یک است که دارای خصوصیات منحصر به فرد و بافت مخصوص خود است. گونی کنفی درجه یک سوراخ های بسیار ریزی دارد و اصولا به عنوان یک فیلتر صنعتی در کارخانه هایی مانند کارخانه نیشکر برای جداسازی و تفکیک از آن استفاده می شود. اینگونه گونی کنفی نمی تواند در کاربردهای دیگر برای نمونه در پروژه های ساختمانی و یا بسته بندی ها از آن استفاده شود.
گونی کنفی درجه ۲ که بافت درشت تر و تراکم متوسطی دارد می توان گفت بهترین گزینه برای استفاده در قیرگونی است و به دلیل اینکه به خوبی آغشته به قیر میشود در مصارف ساختمانی کاربردهای فراوانی برای عایق کاری دارد. گونی کنفی درجه ۳ دارای سوراخ های درشت تری نسبت به گونی درجه یک و درجه دو می باشد این گونه ای کاربردهای خاص خود را دارد که در بسته بندی برخی محصولات مانند پنبه از آن استفاده می‌شود. تفاوت گونی کنفی درجه ۲ و درجه ۳ بیشتر در نوع بافت و تراکم تار و پود آنها نسبت به یکدیگر است.
از طرفی نوع کاربرد آنها نیز بسیار متفاوت است، زیرا همان طور که اشاره شد گونی کنفی درجه دو در پروژه های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد، اما از گونی کنفی درجه سه به دلیل اینکه به نسبت دارای مرغوبیت پایین تری است در بسته بندی محصولات سبک استفاده می‌شود. گونی کنفی درجه ۲ که از الیاف گیاه کنف یا  همان جوت تولید می شود، مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و کشیدگی دارد، از طرفی می‌تواند وزن های بسیار بالا را نیز  تحمل کند.

گونی‌های کنفی

گونی کنفی و گونی پلاستیکی چه تفاوت هایی دارند؟

همانطور که اشاره شد، گونی کنفی از گیاه کنف یا جوت تولید می شود. این گونی دارای الیاف طبیعی است که به راحتی در محیط زیست قابل تجزیه است و می توان گفت به نوعی تجزیه پذیر می باشد.
به علت بافتی که در گونی کنفی وجود دارد جریان هوا می‌تواند تبادل داشته باشد و اصولاً این نوع گونی برای نگهداری محصولاتی که در ماهیت آنها رطوبت وجود دارد، بسیار مناسب هستند. دلیل اینکه گونی کنفی دارای منفذ های بسیار زیادی می باشد نیز در انتخاب آن ها برای استفاده در موارد بسیار بی تاثیر نیست.
گونی های پلاستیکی همانطور که از نامشان پیدا است از جنس پلاستیک تولید می شوند. این گونی ها با الیاف از جنس پلی پروپیلن ساخته می شوند و این مواد به صورتی است که در جهت رنگ پذیری از آن استفاده شود. در بعضی قسمت ها، آنها را به عنوان گونی های پلی پروپیلن می شناسند.
اما نام تجاری آنها گونی پلاستیکی است. تنوع رنگی این گونی ها زیاد است و در رنگ های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند. از آن ها برای کار های زیادی همچون حمل مواد و محصولات مختلف مانند گچ و سیمان، شن و ماسه، صیفی جات از میادین میوه و تره بار استفاده می شود.
همچنین در خشکبار فروشی ها و خواربار فروشی ها نیز این گونی ها استفاده های بسیار زیادی دارند. همانطور که اشاره شد متریال اولیه این گونی ها از جنس پلاستیک هستند. گونی پلاستیکی به نحوی است تا میزان بسیار زیادی از نفوذ آب و رطوبت در آن جلوگیری به عمل می آید و اگر با مواد اولیه مرغوب و طبق استاندارد ها تولید شود مسلماً این ویژگی را خواهد داشت.
در بین بافت الیافی و رشته گونی های پلاستیکی عموما هیچ منفذ ای وجود ندارد اما در گونی های کنفی منافذ در انواع آن به صورت کمی زیاد مشاهده می شود از این دو نوع گونی برای پوشش نمای ساختمان در هنگام ساخت و ساز به منظور زیباسازی شهر نیز استفاده می شود و از طرفی برای جلوگیری از پرتاب مصالح و مواد ساختمانی به خیابان های اطراف این روش کاربرد دارد به صورتی که تمام اطراف ساختمان را با این گونه ها پوشش داده و به نوعی به زیباسازی شهر و محله کمک می کنند.
تفاوت عمده ای که در گونی های پلاستیکی برکناری وجود دارد استفاده از مواد اولیه در تولید آنها و تجزیه پذیری آنها در محیط زیست می باشد. زیرا گونی کنفی یک گونی طبیعی است که با سرعت بیشتری در طبیعت تجزیه می شود و گونی پلاستیکی یا گونی ساخته شده است از پلی پروپیلن سالهای زیادی باید بگذرد تا در طبیعت تجزیه شود.

گونی-های-کنفی-قابلیت-تجزیه-در-محیط-زیست-را-دارند-که-گونی-های-پلاستیکی-فاقد-این-ویژگی-هستند.

گونی کنفی در صنعت ساختمان سازی و راه سازی چه کاربردهایی دارد؟

در صنعت ساختمان سازی و راه سازی از گونی های کنفی درجه ۲ و درجه ۳ استفاده می شود می توان به این دلیل اشاره کرد که چون بافت این نوع گونی ها درشت می باشد گزینه بسیار مناسبی برای این منظور هستند، زیرا می توان به راحتی آنها را با قیر داغ آغشته کرد و در قیرگونی کردن جاده ها و خیابان ها همچنین در استفاده‌های ساختمانی از آن بهره برد.
در صنعت ساختمان سازی و راهسازی که ممکن است به میزان بسیار زیادی از این گونه ها مورد نیاز باشد به دلیل قیمت مناسب آن ها مشتریان بسیار زیادی را به خود جذب می کند تقریباً می‌توان گفت این گونه ها علاوه بر مرغوبیت دارای قیمت مناسبی نیز هستند زیرا این کالا به صورت انبوه در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی دیگر از دلایلی که از این گونه های کنفی در صنعت ساختمان سازی و جاده و راهسازی از آن استفاده می شود این است که تقریباً دوام بالا و استحکام زیادی دارند که باعث میشود سازه عمر طولانی تری داشته باشد همچنین تحمل فشار بسیار بالایی را نیز دارند.
همانطور که در پاراگراف های بالا نیز اشاره شد گونی های کنفی به محیط زیست آسیبی نمی رساند و به دلیل اینکه آفت کمتری دارند نیاز به آفت کش های کمتری هم پیدا می کنند جالب است بدانید که پارچه های گونی کنفی مواد خطرناک و سمی را به مقدار کمتر انتشار می دهند.
یکی دیگر از مواردی که امروزه در صنعت ساختمان سازی مورد توجه قرار گرفته است گونی نمای ساختمان است به دلیل اینکه شهرداری برخی از شهرها پیمانکار ساختمان را موظف می کند که در هنگام شروع به احداث بنا حتماً باید اطراف ساختمان با گونی پوشیده شود که می توان یکی از مشکلات آن پرت شدن مصالح ساختمانی به بیرون از ساختمان و خطر سقوط کارگران را کاهش داد.
گونی کنفی برای این منظور باید استحکام بالایی داشته باشد. فروشگاه اخوان الهی ارائه دهنده ی انواع گونی های کنفی مقاوم و با دوام است که شما می توانید برای خرید این محصول به سایت فروشگاه مراجعه نموده و برای مشاوره در مورد انواع محصولات با کارشناسان مربوطه تماس حاصل کنید.

گونی کنفی 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه